Mikrokosmos dłoni

Dłoń to niesamowicie symboliczna część naszego Ciała .

Gdy patrzymy na nią z uważnością staje się czymś więcej niż przypisane jej funkcje.

To portal otwierający serce i uruchamiający przepływ w górnej części tułowia.

Dłonie to „narzędzie” serca ale też i głowy . Wyraźnie czuć to połączenie podczas zabiegów pracy z Ciałem . Poprzez dłonie możemy przekazywać Dotyk a wraz z nim wyrażać bezwarunkową miłość , sygnalizować nasze granice. Możemy z ich pomocą się komunikować, pracować, kreować, dawać przyjemność.

Mówi się, że po dłoni „poznaje” się człowieka …

Dłonie są zawsze na „wierzchu”- nie da się ich ukryć ,a jeśli są ukryte to jednoznacznie mamy odczucie braku kontaktu.

Dłonie zmieniają się w zależności od naszego stylu życia, bycia, pracy . Niezawodne lustro…

Można z nich czytać jak z księgi …

Na dłoni każdego z nas znajdują się zakończenia tysięcy nerwów, które są bezpośrednio połączone z naszym mózgiem. Za pomocą tych nerwów przekazywane są bodźce odzwierciedlające osobowość, warunki psychiczne i fizyczne człowieka.

Chirologia – nauka o czytaniu dłoni. Skupia się na ona na studiowaniu konkretnych danych empirycznych – takich jak analiza kształtu, wielkość, struktura, elastyczność, temperatura, owłosienie, kolor i znana jest od wieków . Praktykowano ją w starożytnej Grecji oraz Egipcie. Wtedy nauka znana była jako chirozofia i uprawiano w sposób „zawodowy”. Do najbardziej wtajemniczonych należeli podobno Juliusz Cezar oraz Arystoteles.

Warto znać jej podstawy ponieważ to cenne źródło wiedzy o człowieku . Korzystają z tej wiedzy m.in. genetycy i psychiatrzy stosując analizę dłoni jako badanie pomocnicze w diagnozowaniu rozmaitych schorzeń fizycznych i umysłowych.

Nie ma dwóch takich samych rąk. Niepowtarzalność dłoni potwierdza niepowtarzalność odcisków palców. Nie znajdziemy dwóch identycznych odcisków palców!  Mało tego, prawdopodobnie nasze linie papilarne nie pojawiły się nigdy wcześniej i w przyszłości też nigdy się już nie powtórzą…  

Każdy człowiek na swój własny, indywidualny rysunek, który zmienia się wraz z upływem czasu.

Z ich zasobów dłoni korzysta MIKROKOSMONAUTYKA 

Jak przebiega proces?

Każdej SESJI przewodzi INTENCJA której manifestacją jest zapalenie woskowej świecy. Z wielka uważnością i świadomością dotykam różnymi technikami powierzchni dłoni. Analizuje jej kształt, zapisy… Przepracowuje minimetr po milimetrze dłoń … Sesja mikrokosmonautyki dłoni świetnie sprawdza się u osób które pracują dłońmi – pozwala się im zrelaksować, odpocząć… Mikrokosmos dłoni jest mniej wrażliwy niż stóp a jednocześnie bardzo subtelnie odbiera każdy dotyk. Dotykając dłoni, na poziomie emocjonalnym często pojawiają się całe ferie odczuć . Daję osobie przyjmującej tyle czasu ile będzie potrzebowała… Trzymanie się za rękę jest bardzo intymne … Jest czasem bardziej odważne niż zdjęcie wszystkich ubrań, niż sam stosunek … Trzymanie się za rękę, uwalnia w ludzkim organizmie oksytocynę , która odpowiada za odczuwanie przywiązania, bliskości i zaufania.

Zmniejsza lęk oraz powoduje zmiany ciśnienia krwi w odpowiedzi na stres, co sugeruje zaangażowanie czynników emocjonalnych w działanie przeciwbólowe wywołane dotykiem. Takim czynnikiem emocjonalnym, może być empatia, czyli nasza zdolność do zrozumienia stanu emocjonalnego innej osoby bowiem mózgi osób trzymających się za ręce synchronizują swoją pracę. Na poziomie fizycznym sesja usprawnia działanie organów Ciała, usprawnia jego pracę oraz uspokaja Ducha. Może wywołać efekt oczyszczający – podobnie jak przy refleksologii . Mapa mikrokosmosu dłoni zawiera precyzyjne odbicie stanu naszego organizmu , służy osadzeniu się świadomości - najważniejsza jest intencja która często dotyczy zdrowia jak i energetycznych aspektów Po sesji pijemy dużo wody, obserwujemy Ciało , emocje …

Jakich efektów możesz się spodziewać po sesji:

 1. MIKROKOSMONAUTYKA na poziomie fizycznym pobudza organizm do oczyszczania z toksyn, co może prowadzić do wystąpienia charakterystycznych odpowiedzi ustroju takich jak: potliwość, uczucie ciepła lub wręcz odwrotnie zimna, katar, wzmożone oddawanie moczu, senność czy nawet krótka choroba o cechach przeziębienia. Reakcji może być cała gama – zależą one od indywidualnej reakcji organizmu stymulację – np. uczucie „mrówek”, ognistej kuli . Każda taka reakcja świadczy że na planie fizycznych organizm po prostu reaguje . Jest to jak najbardziej normalne .
 2. Równolegle gdy na poziomie fizycznym oczyszcza się Ciało , następuje zmiana energetyki i biopola Ciała – wpływa to pozytywnie na jego dalsze funkcjonowanie.
 3. Integralna częścią sesji MIKROKOSMONAUTYKI jest INTENCJA . Właściwie określona powoduje zmiany wg potrzeby na wielu poziomach życia.
 4. Poprawy czucia Ciała – to priorytet , ponieważ jest ono w portalem do wnętrza , gdzie są wszystkie zapisy dotyczące całości Istnienia.
 5. Uwolnienia Ciała z zapisów somatycznych pochodzących z traum i tzw. trudnych zdarzeń
 6. Uruchomienia przepływu energii w Ciele
 7. Poprawy jakości pracy układu hormonalnego
 8. Poczucie głębokiego relaksu, dobrostanu podczas gdy Ciało się regeneruje
 9. Działa na rzecz całości Istnienia – zarówno na planie fizycznym i emocjonalnym
 10. Likwiduje wszelkie bóle – pracując na planie fizycznym i na poziomie świadomości dzięki czemu programy bólu usuwane są na dłużej , „kompleksowo”, często na zawsze wraz z ich przyczyną
 11. Prowadzi do zasilenia i wzmocnienia wewnętrznego autorytetu – poczucia własnej wartości
 12. Rozwiązuje / likwiduje przyczyny uzależnienia jak i na planie fizycznym pomaga Ciału w odstawieniu środków zmieniających świadomość
 13. Uczy kosmicznej mapy Ciała
 14. Wpływa na libido, podnosi jakość życia intymnego i radość łona
 15. Na planie fizycznym prowadzi do uzdrowienia, na duchowych do spełnienia…

Seria zabiegów mikrokosmonautyki:

Seria obejmuje prace na wybranych wielu mikrokosmosach – stopy, twarz, kręgosłup oraz opiekę energetyczną i terapeutyczna pomiędzy zabiegami

Seria sesji MIKROKOSMONAUTYKI której bazą jest refleksologia poszerzona o medycynę żywiołów oraz pracę somatyczną zwykle wykonywana jest w serii od 5 do 12 sesji. Mają one na celu systematyczne uwalnianie tkanek Ciała z pamięci komórkowej oraz pobudzenia Ciała do samoregeneracji, usprawnienie funkcjonowania organizmu – wg INTENCJI klienta – to jest bardzo istotne w metodzie.  Każde spotkanie z Ciałem to ceremonia uważności i uczta dla zmysłów. Każda kolejna sesja  – jest logiczną konsekwencją wcześniej wykonanej pracy i osiągniętych efektów. Sesje krok po kroku, warstwa po warstwie, opracowany jeden mikrokosmos Ciała po drugim, budują końcowy efekt serii. Struktura serii zabiegów pozwala terapeucie w logiczny sposób rozłożyć pracę i zaplanować strategię całej terapii. Mając komfort pracy nad klientem przez dłużej niż jeden, czy dwa zabiegi, mogę optymalnie zaplanować i wykowynać swoją pracę, mając jednocześnie czas i możliwość dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb, w tym „kontrolować” osiągane stopniowo zmiany w Ciele klienta.

Strategia pojedynczej sesji i całej serii jest tak dobrana, aby zrównoważyć ułożenie segmentów Ciała. Każda sesja zajmuje się specyficznym mikrokosmosem, mając określone cele. Mimo, że seria sesji MIKROKOSMONAUTYKI jest skomponowana sekwencyjnie, mogę rozpoznając indywidualne potrzeby klientów, używając swego doświadczenia i wiedzy, zmienić przebieg serii.

Dobór technik i siła nacisku może się różnić w zależności od objętej strategii przebiegu serii i od właściwości tkanki danego klienta. 

Gdy tkanka zostaje uwolniona klient może doświadczać wachlarza odczuć, od ciepłych i miłych aż po nieprzyjemne. 
Czasami, gdy tkanka zostaje uwolniona i zrównoważona, pacjenci doświadczają wyzwolenia emocji, wspomnień czy przeżyć, które były niejako zapisane w strukturach Ciała