Mikrokosmos ucha

Już wiele lat przed naszą erą wiedziano, że w uchu ludzkim łączą się kanały energetyczne całego organizmu człowieka. Uważano, że działania skumulowane w tym miejscu muszą wpływać na kondycję i stan zdrowia. 

Ciekawostką jest fakt, że inspiracja do badań w tym zakresie były blizny na uszach afrykańskich pacjentów . Jak wyjaśniali – były one efektami przyżegań uszu rozżarzoną szpilką, przez ich terapeutów – gdy bolały ich plecy i tak dr Nogier – twórca aurikuloterapii wykazał, że Ciało ludzkie projektuje się na ucho, przybierając kształt płodu przed porodem – głową do dołu .

Ta prosta metoda, pozwala trafnie diagnozować i skutecznie LECZYĆ BEZ LEKÓW: szumy, zapalenia uszu, zatok, nosogardła, zębów, migdałków podniebiennych, wyrostka robaczkowego. Zapalenia: przełyku, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, choroby jelit, zapalenie trzustki, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Kamicę moczową, kolkę nerkową, zapalenie nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, prostaty. Choroby układu rozrodczego kobiet: zapalenia macicy i jej przydatków, bóle menstruacyjne, atonię poporodową macicy.

Można też znieczulać porody, likwidować bóle kręgosłupa i stawów kończyn, stany po urazach, zapalenia stawów, kręcz szyi. Obniżać nadciśnienie tętnicze, łagodzić zaburzenia snu i nerwice itd., itp.

Na mikrokosmosie UCHA możemy stawiać – igły , ziarna vaccari, małe moksy, wszelkiego rodzaju uciski manualne wg potrzeby.

Igły maja największą moc rozpraszania energii – więc najbardziej skuteczne przy wszelkiego rodzaju bólach , a przypadku niedoborów, świetnie sprawdza się termopunktura, przy stanach gorąca w Ciele – okłady . W ten sposób mikrokosmos ucha ponad wspiera Ciało i Ducha za pomocą medycyny żywiołów .

Jak przebiega proces?

Każdej SESJI przewodzi INTENCJA której manifestacją jest zapalenie woskowej świecy - przy uchu też . Choć jest to malutki mikrokosmos - wielka w nim MOC. Z wielka uważnością i świadomością przyglądam się budowie, fakturze ucha - jest ono odbiciem całości Ciała i energetyki. Uszy małe , duże, mięsiste, sztywne - wszystko to informacje ... Przepracowuje je minimetr po milimetrze , masuje , ugniatam - to pierwsza część sesji Uszy to bardzo wrażliwa, erogenna strefa - więc może obudzić/pobudzić Twoje libido . Nic dziwnego bo uszy to manifestacja stanu nerek i siły życiowej . Ponadto warto wiedzieć, że praca na uchu może przyczynić się za pomocą tzw. powięzi do uwolnienia napięcia z barków A może Ciało "pokaże" co masz za uszami?

Część druga sesji to dobranie odpowiedniej medicine bag - techniki z wybranego żywiołu . Zabiegi moksowania lubi wyziębione Ciało, bez energii, ziarna vacarii to też natura Ognia - rozgrzewają. Potem koncert - żaden inny mikrokosmos nie odbiera bodźców dźwiękowych tak jak ucho - korzystam z tego . Dźwięk dociera tam gdzie nie dociera dotyk - do samej Duszy . Może to być : śpiew, gra na określonym instrumencie , szepty , słowa MOCY które nakarmią Twoje Ciało i Ducha. Na koniec oczywiście integracja i zalecenia do domu. Sesje ucha ze względu na powierzchnię trwają krócej w części manualnej którą równoważy część dźwiękowa lub rozmowa. Na sesje przyjdź proszę bez biżuterii , możesz zabrać ze sobą osobisty ręcznik

Jakich efektów możesz się spodziewać po sesji:

 1. MIKROKOSMONAUTYKA na poziomie fizycznym pobudza organizm do oczyszczania z toksyn, co może prowadzić do wystąpienia charakterystycznych odpowiedzi ustroju takich jak: potliwość, uczucie ciepła lub wręcz odwrotnie zimna, katar, wzmożone oddawanie moczu, senność czy nawet krótka choroba o cechach przeziębienia. Reakcji może być cała gama – zależą one od indywidualnej reakcji organizmu stymulację – np. uczucie „mrówek”, ognistej kuli . Każda taka reakcja świadczy że na planie fizycznych organizm po prostu reaguje . Jest to jak najbardziej normalne .
 2. Równolegle gdy na poziomie fizycznym oczyszcza się Ciało , następuje zmiana energetyki i biopola Ciała – wpływa to pozytywnie na jego dalsze funkcjonowanie.
 3. Integralna częścią sesji MIKROKOSMONAUTYKI jest INTENCJA . Właściwie określona powoduje zmiany wg potrzeby na wielu poziomach życia.
 4. Poprawy czucia Ciała – to priorytet , ponieważ jest ono w portalem do wnętrza , gdzie są wszystkie zapisy dotyczące całości Istnienia.
 5. Uwolnienia Ciała z zapisów somatycznych pochodzących z traum i tzw. trudnych zdarzeń
 6. Uruchomienia przepływu energii w Ciele
 7. Poprawy jakości pracy układu hormonalnego
 8. Poczucie głębokiego relaksu, dobrostanu podczas gdy Ciało się regeneruje
 9. Działa na rzecz całości Istnienia – zarówno na planie fizycznym i emocjonalnym
 10. Likwiduje wszelkie bóle – pracując na planie fizycznym i na poziomie świadomości dzięki czemu programy bólu usuwane są na dłużej , „kompleksowo”, często na zawsze wraz z ich przyczyną
 11. Prowadzi do zasilenia i wzmocnienia wewnętrznego autorytetu – poczucia własnej wartości
 12. Rozwiązuje / likwiduje przyczyny uzależnienia jak i na planie fizycznym pomaga Ciału w odstawieniu środków zmieniających świadomość
 13. Uczy kosmicznej mapy Ciała
 14. Wpływa na libido, podnosi jakość życia intymnego i radość łona
 15. Na planie fizycznym prowadzi do uzdrowienia, na duchowych do spełnienia…

Seria zabiegów mikrokosmonautyki:

Seria obejmuje prace na wybranych wielu mikrokosmosach – stopy, twarz, kręgosłup oraz opiekę energetyczną i terapeutyczna pomiędzy zabiegami

Seria sesji MIKROKOSMONAUTYKI której bazą jest refleksologia poszerzona o medycynę żywiołów oraz pracę somatyczną zwykle wykonywana jest w serii od 5 do 12 sesji. Mają one na celu systematyczne uwalnianie tkanek Ciała z pamięci komórkowej oraz pobudzenia Ciała do samoregeneracji, usprawnienie funkcjonowania organizmu – wg INTENCJI klienta – to jest bardzo istotne w metodzie.  Każde spotkanie z Ciałem to ceremonia uważności i uczta dla zmysłów. Każda kolejna sesja  – jest logiczną konsekwencją wcześniej wykonanej pracy i osiągniętych efektów. Sesje krok po kroku, warstwa po warstwie, opracowany jeden mikrokosmos Ciała po drugim, budują końcowy efekt serii. Struktura serii zabiegów pozwala terapeucie w logiczny sposób rozłożyć pracę i zaplanować strategię całej terapii. Mając komfort pracy nad klientem przez dłużej niż jeden, czy dwa zabiegi, mogę optymalnie zaplanować i wykowynać swoją pracę, mając jednocześnie czas i możliwość dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb, w tym „kontrolować” osiągane stopniowo zmiany w Ciele klienta.

Strategia pojedynczej sesji i całej serii jest tak dobrana, aby zrównoważyć ułożenie segmentów Ciała. Każda sesja zajmuje się specyficznym mikrokosmosem, mając określone cele. Mimo, że seria sesji MIKROKOSMONAUTYKI jest skomponowana sekwencyjnie, mogę rozpoznając indywidualne potrzeby klientów, używając swego doświadczenia i wiedzy, zmienić przebieg serii.

Dobór technik i siła nacisku może się różnić w zależności od objętej strategii przebiegu serii i od właściwości tkanki danego klienta. 

Gdy tkanka zostaje uwolniona klient może doświadczać wachlarza odczuć, od ciepłych i miłych aż po nieprzyjemne. 
Czasami, gdy tkanka zostaje uwolniona i zrównoważona, pacjenci doświadczają wyzwolenia emocji, wspomnień czy przeżyć, które były niejako zapisane w strukturach Ciała

Zakup Online