Masaż DARK EROS transformująca praca z pejczem

Transformująca praca z pejczem

Dark Eros to seksualność, która nie mogła w pełni się rozwinąć  i rozkwitnąć.  Seksualność, która zawiera często brak poczucia własnej wartości oraz problemy wstydu, stłumienia i skrępowania . Są one zazwyczaj wynikiem ograniczania naszej energii we wczesnym okresie naszego rozwoju. Skutki tych ograniczeń są to często nieuświadomione i mogą przejawiać się napięciem oraz niekontrolowanymi  wybuchami złości w relacji z partnerem czy też brakiem satysfakcji seksualnej.

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazują, że około połowa mężczyzn i kobiet uważa podświadomie niewolnictwo za coś erotycznego z powodu zawartych w jego idei mechanizmów pomiędzy dominacją a uległością. Dominacja manifestuje zachowania związane z kontrolą nad partnerem a uległość – poddawaniem się jego kontroli.

W relacjach mamy tendencję do wyrażania władzy i kontroli przez karanie i wycofanie miłości. Generuje to zranienia i strach – powoduje oddalanie się partnerów od siebie.

Dark Eros uczy jak utrzymywać zdrową oraz kochającą relację transformując gniew i zranienia poprzez świadome dawanie sobie intensywności w sposób fizyczny i energetyczny.

Zabawa z erotyczną energią władzy nad kimś i uległości jest jedną z ośmiu zdrowych wyrazów seksualności. Robimy się to m.in. przez używanie różnego rodzaju „narzędzi”  – ja zapraszam Cię do zabawy z pejczem.

Pejcz – wdzięczne narzędzie transformacji bólu w przyjemność.

Tworzę pejcze szamańskie od kilku lat i wciąż zaskakuje mnie ich moc  – patrz zakładka sklep .

W pracy z pejczem nie chodzi jednak o zadawanie bólu a przetransformowanie negatywnych skojarzeń związanych z pejczem jako narzędziem kary cielesnej w pozytywne doświadczenie, w którym pejcz staje się narzędziem masażu oferując UWOLNIENIE – jak zawsze pamięci somatycznej ale też podniesienie i poruszenie energii .

Jak wygląda sesja?

Na początku zawsze rozmowa

Zawsze, zawsze rozmowa – opowieść , granice i intencja .W przypadku sesji z pejczem wymaga ona przyjrzeniu się programom związanym z wymierzaniem kary, oswojeniem się z energią bycia w uległości , zapoznanie się z „narzędziem” kary i przyjemności … wybór należy do Ciebie…

DOTYK BEZ DOTYKU

Ideą masażu jest DOTYK BEZ DOTYKU I POKAZANIE ŻE NASZE Ciała są czymś więcej niż Ciałem fizycznym – dlatego część oswajająca również jest bezdotykowa … dłonią. Stosuje tu masaż ORŁA – patrz RYTUAŁY lub dotyk piórem. Chodzi o to, aby nie było ingerencji naszej energetyki i aby doświadczyć „kąpieli” w swojej energii.

Następnie ustalamy siłę uderzenia

które jest akceptowalne, przyjemne - nie chodzi o ból fizyczny a o intensywność by uzyskać efekt gry „napięciem”. Pracujemy na obszarach nerwowych zwojów piersiowych i lędźwiowych gdzie zatrzymujemy emocje związane z powstrzymywaniem się przed życiem w pełni. Nasza energia w chwilach stresu zostaje wycofana z życia do formy napięcia mięśniowego - w okolicach kręgosłupa w połączeniu z przeponą a u podstawy kręgosłupa z pośladkami i mięśniami dna miednicy. Delikatnie uderzmy w te miejsca rozprowadzając energię a potem stopniowo zwiększamy intensywność – energia zaczyna płynąć .. Technicznie uderzanie pejczem jest równe technice masażu, gdzie stosuje się bębnienie czy uderzanie Ciała właśnie w tym celu… Intencją masażu jest transformacja negatywnej symboliki pejcza z narzędzia kary i być może tortur w narzędzie „otwarte” - bez negatywnych skojarzeń. Równolegle transformujemy nasze przekonania związane z przyjemnością - satobujemy zakotwiczone w nas systemy moralności i kulturowe ograniczenia. Możemy również podczas tego masażu przetransformować różne formy lęku w poczucie ekscytującej niepewności z poczuciem bezpieczeństwa.

Integracja

Integracja jest w tym procesie jest wyjątkowo przyjemna z poczuciem narodzenia się na nowo… Praca z pejczem ma dla mnie ponadto wymiar szamański. Pejcz to atrybut Bogini Oya – bogini podziemia, świata zmarłych oraz powietrza… Gdy pojawia się zastój w życiu używam pejcza do rozpraszania/poruszenia energii – podobnie jak w pracy z Ciałem. Czasem udaje się rozproszyć życiowe burze. Pejcza można użyć również do tzw. oklepywania meridianów - co może wpływać pozytywnie na organy wewnętrzne, które są z nimi powiązane, ma działanie przeciwbólowe , stosowane jest również jako profilaktyka chorób płuc.

Reasumując korzyści z takiej sesji to:

Sesja mocno porusza zablokowaną w Ciele energię – która jest przyczyną wielu zaburzeń , otwiera na PRZYJEMNOŚĆ, transformuje blokujące przepływ energii programy