Otwarcie serca

Człowiek, który posiada otwarte serce widzi możliwości zamiast przeszkód – kocha z poziomu pełni , nie braku …

Otwarcie serce to bardzo mocna praktyka jego „rozbrajania”. Owo rozbrajanie dzieje się na poziomie fizyczności i oczywiście na poziomie energetycznym - bo jakże inaczej dotrzeć do jego wnętrza . Nie można również oddzielić materii od Ducha , wszystko jest jedną energią .

Na poziomie fizycznym – pompy, mięśnia tłoczącego krew SERCE jest bardzo pracowitym organem , którego bicie znaczy życie.

Od jego jakości i jakości jego pracy zależy odżywienie Ciała w życiodajne składniki pokarmowe jak i tlen. Serce i jego praca ściśle powiązane jest z jakością krwi , jej obiegiem oraz Watrobą , która ową przechowuje .

Serce to siedziba tzw. Shen . Czym ono jest ?

Shen wg TMC (Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – której mądrościami zasilam swoje praktyki terapeutyczne), jest reprezentacją świadomości, funkcji mentalnych i emocjonalnych.  Jest fundamentem naszego Istnienia.

Pojawia się wkrótce po poczęciu i opuszcza ciało po śmierci. Shen w języku chińskim oznacza Duch a uwidacznia się w oczach , podobnie jak stan wątroby.

Jakości fizyczne serce są ściśle powiązane z Duchem/świadomością i na odwrót.

Gdy doznasz głębokiej urazy/traumy – serce na poziomie fizycznym obudowuje się tkanką – a Ty często  „odcinasz” się od czucia tego co boli – emocji… Niestety odcinasz się również od tego co może radować może Ciebie i Twoje serce .

Wtedy zapraszam Cię na rytuał OTWARCIA SERCA

Jak wygląda rytuał?

Na początku zawsze rozmowa

W każdej z moich praktyk spotykam się najpierw zawsze w rozmowie i opowieści . Otwarcie serca to decyzja – której poniesiesz odpowiedzialność … Będziesz czuć! To bardzo piękne i ludzkie. Być może będziesz musiał nauczyć się żyć od nowa z czuciem . Ale w końcu zniknie poczucie pustki/braku… Być może będziesz musiał/a poczuć – przepuścić to co czego nie chciałaś/eś poczuć – uwolnić to aby móc znów zaufać, kochać, cieszyć się życiem w pełni … Uwolnić się od emocjonalnych „śmieci” z serca - będę wtedy przy Tobie w czułą obecnością … Decyzja należy do Ciebie – za decyzja płynie energia …

Sesja mikrokosmonautyki

Część pierwszą rytuału stanowi sesja mikrokosmonautyki dłoni wraz z „uruchomieniem” meridianu serca . Dłonie są portalem otwierającym serce i uruchamiającym przepływ w górnej części tułowia. Dłonie oraz ręce są pełną mapą naszego Ciała i lustrem dla procesów i cykli Natury. Praca na mikrokosmosie dłoni - reguluje fizyczne, psychiczne i duchowe funkcje Ciała, - redukuje stresy w tym bół, bezsenność, problemy trawienne - wspiera Ciało w odtruwaniu z zanieczyszczeń oraz toksyn, które utrudniają pracę Ciała, uwalnia od zastojów jakie powoduje tzw. jedzenie śmieciowe lub jedzenie w pospiechu , nadmierne ilości kawy , zbyt mała ilość wody - reguluje mentalne funkcje umysłu poprawiając jego koncentrację, stymuluje kreatywność - balansuje pracę układów naszego Ciała Ta część rytuału może być osobnym i niezależnym zabiegiem

Praca wzdłuż meridianów

Część druga to praca wzdłuż meridianów / ścieżek energetycznych ręki . Masaż ten możemy wykonywać fizycznie lub energetycznie – wg potrzeby. Pamiętaj, że to TY jako Przyjmujący Rytuał jesteś jego decydentem/motorem. Ty decydujesz o sile Dotyku, szybkości. Ta część rytuału „udrażnia” c.d. meridianów , uruchamia przepływ. W tej części rozluźniamy całą rękę, naciągamy i rozciągamy ją aż do barku . Rozluźniamy mięsień piersiowy podążając za jego włóknami od ramion aż do piersi . Ta część przygotowuje do meritum rytuału Otwarcia Serca. W tej części rozluźniamy również splot słoneczny/przeponę – której napięcia często stanowią główna przeszkodę w przepływie energii pomiędzy obszarem seksualnym a sercem.

SPIRALNE otwarcie czakry serca

Potem przystępujemy do SPIRALNEGO otwarcia czakry serca. Otwiera on naszą zdolność sięgania w kierunku życia i przyjemności. Korzystamy tutaj z energii symboli tzw. świętej geometrii - SPIRALI – która może być postrzegana jako symbol wiecznie rozwijającego i zwijającego się Wszechświata / życia . Wzór ten można odnaleźć wielokrotnie w Naturze : w zwiniętym wężu, zwierzęcych rogach, wirach powietrza, galaktykach, muszlach, DNA. Symbol wspiera rozwój osobisty oraz postęp we wszystkich dziedzinach. Poprawia stan zdrowia, wzmacnia energię życiową , koncentrację, wnosi poczucie ugruntowania, poszerza świadomość, wspiera rozwój w każdej sferze. W tantrze serce nazywa się poetycko Bramą do Karmazynowego Pałacu . To rytuał tantryczny więc pracujemy zarówno na poziomie fizycznym oraz energetycznym , z uważnością – do niczego nie dążąc i niczego nie oceniając.

Integracja

Na koniec INTEGRACJA – uspokojenie, zrozumienie, akceptacja . Bycie w stanie otwartego serca oznacza zaufanie do siebie i świata , bycie w przepływie. Wolni ludzie mając otwarte serca, doznają w przepływie wielu odpowiedzi , są prowadzeni. Decyzje podjęte z poziomu serca, zawsze służą naszemu dobru choć czasami głowa (normy społeczne) mówi inaczej … Rytuał poprawia kondycję SERCA zarówno na poziomie fizyczności – w jego pracy , funkcjach jak i na poziomie energetycznym uwalniając od emocjonalnych „brudów”. Otwiera na zaufanie, przepływ i miłość. Likwiduje blokady w przepływie energii pomiędzy czakrami jak i na poziomie meridianów.

Zakup Online