Mikrokosmos stóp

Stopy to mistrzowska konstrukcja mawiał Leonadro de Vinci, który z wielką pasją studiował ich budowę i funkcje . Są one odzwierciedleniem stanu naszego Ciała – jego mikrokosmosem .

Zawierają one mapę stanu naszych organów wewnętrznych, gruczołów, układów – mają bezpośrednie z nimi połączenie . Są również odzwierciedleniem  zachodzących w nim cykli, przemian oraz zależności. Wszystko to razem kreśli na ich powierzchni zmieniające się obrazy – konstelacje bruzd, uwypukleń, złogów, zmiennego kolorytu oraz inaczej odczuwalnych punktów zwanych refleksami, akupunktami.

Ludzkie Ciało tak jak wszystko inne we Wszechświecie utkane jest z żywiołów .

Stopa ma najbliższe połączenie z żywiołem Ziemi – jest najbardziej dystalna w stosunku do centrum Ciała. Poprzez podeszwę stóp przekazuje swój obraz /zapis Ziemi, który odbija się w jej matrycy . Dzięki tej właśnie informacji Matka Ziemia jest w stanie zadbać o nas dając nam to czego potrzebujemy – dlatego tak ważne jest aby jeść jej dary z najbliższego otoczenia, tam gdzie mieszkamy. Niezbędnym warunkiem jest jednak bezpośredni z nią kontakt – chodzenie boso , co dodatkowo nas uziemia  nas system nerwowy , uzupełnia nasze Ciała w jony ujemne , które dodatkowo likwidują tzw. stres oksydacyjny – jak to działa patrz past na blogu nt. groundingu.

Stopy to mikrokosmos który najmocniej uruchamia oczyszczanie organizmu na planie fizycznym . Żywioł Ziemi dotyczy bowiem planu Ciała i materii.

Dlatego bezpośrednio po sesji możesz odczuwać zmęczenie, które jej tego charakterystycznym objawem, poruszenie w jelitach, senność lub zupełnie odwrotnie – pobudzenie.

Jak przebiega proces?

Nieodłącznym elementem prowadzonych przeze mnie sesji jest rozmowa która zawiera w zależności od potrzeby: - empatyczne słuchanie tego co chcesz wypowiedzieć – to bardzo ważne . Poczujesz, że jesteś widziany, widziana, wysłuchana … - pracę z podświadomością , deprogramowanie blokujących/utrudniających życie przekonań, praca z emocjami - potem intencja która często wynika z opowieści lub jej wyrazem tęsknoty za sobą … - elementy ruchowe, świadome oddychanie , poruszenie wibracją dźwięku (te elementy mogą być również stosowane zarówno przez sesją jak i w trakcje sesji)

Cokolwiek się zadzieje – zawsze prowadzi nas INTENCJA. Wszystko co zadziewa się na planie fizycznym w naszych Ciałach , zadziewa się w życiu. To prosta zasada . Jesteśmy połączeni ze Wszechświatem poprzez żywioły których jesteśmy częścią i których alchemii doświadczamy codziennie. Jeśli na planie fizycznym uwolnimy napięcie – zrobi nam się luźniej mentalnie. Jeśli pobudzimy Ciało do wydalenia pasożytów przy dodatkowym wsparciu np. ziół (też medycyna Ziemi) pozbędziemy się pasożytów energetycznych w naszym życiu- tzw. toksycznych ludzi który zatruwają nam życie , uszczelnimy wycieki energetyczne – zaczynamy zawiadować naszym Ciałem i życiem . Potem fizycznie zabieg mikrokosmonautyki która wygląda jak sesja refleksologii – bo jest ona bazą . Skrupulatnie przepracowywana jest stopa i jej cały mikrokosmos milimetr po milimetrze.

Najważniejsze jest rozmasowanie paluchów. Tam bowiem na zasadzie podobieństwa kształtów znajduje się głowa i cała jej zawartość – centrum dowodzenia: mózg i najważniejsze gruczoły dokrewne . W czasie pracy ważna jest uważność zarówno po stronie otrzymującego zabieg/sesję jak i po stronie wykonującego. • Dotykanie Ciała bez uważności możne być powodem traumy , może obudzić stare rany/retraumatyzować. Jeśli mamy pewność „dobrego”, uważnego dotyku, mamy zaufanie do terapeuty - wszystkie rzeczy które wypłyną podczas sesji będą uzdrowieniem – nie ranieniem . Za uwagę idzie energia … Dobrze gdy wypłyną wtedy zablokowane w Ciele niewyrażone emocje, potrzeby – pojawią się one wyłącznie w bezpiecznym środowisku… •

• Po stronie otrzymującego sesje, dotyk jest swojego rodzaju poligonem doświadczalnym dla odczuwania tego co wewnątrz. Zdarza się, że osoby nigdy wcześniej nie obserwowały wewnętrznego krajobrazu – wszelkiego rodzaju odczuć, reakcji Ciała, powiązań pomiędzy punktami w Ciele. Dzięki też uważności możesz odzyskać połączenie z Ciałem , znów je poczuć – ono zawsze do nas mówi. Każda emocja ma w nich swoje odbicie, jest specyficznie odczuwalna . Ciało czuje pierwsze niż Umysł – skorzystaj z tej reguły, zaufaj mu …

Sesja zazwyczaj wygląda tak, że najpierw pracuję z mikrokosmosem jednej stopy – potem drugiej , lub wykonuję czynności naprzemiennie. Podczas sesji mogą pojawić się zarówno emocje, tzw. fash backi jak i odczucia w Ciele. Dajemy im uważność, reagujemy. Nie pracuje na jednostkach chorobowych – a tą traktuję jako zaburzenie w energetyce Ciała, skutek wcześniejszych traum, programów, nawyków. Jesteśmy częścią całości i nasze zdrowie zależy od poziomu akceptacji naszego miejsca w systemie.

Jakich efektów możesz się spodziewać po sesji:

 1. MIKROKOSMONAUTYKA na poziomie fizycznym pobudza organizm do oczyszczania z toksyn, co może prowadzić do wystąpienia charakterystycznych odpowiedzi ustroju takich jak: potliwość, uczucie ciepła lub wręcz odwrotnie zimna, katar, wzmożone oddawanie moczu, senność czy nawet krótka choroba o cechach przeziębienia. Reakcji może być cała gama – zależą one od indywidualnej reakcji organizmu stymulację – np. uczucie „mrówek”, ognistej kuli . Każda taka reakcja świadczy że na planie fizycznych organizm po prostu reaguje . Jest to jak najbardziej normalne .
 2. Równolegle gdy na poziomie fizycznym oczyszcza się Ciało , następuje zmiana energetyki i biopola Ciała – wpływa to pozytywnie na jego dalsze funkcjonowanie.
 3. Integralna częścią sesji MIKROKOSMONAUTYKI jest INTENCJA . Właściwie określona powoduje zmiany wg potrzeby na wielu poziomach życia.
 4. Poprawy czucia Ciała – to priorytet , ponieważ jest ono w portalem do wnętrza , gdzie są wszystkie zapisy dotyczące całości Istnienia.
 5. Uwolnienia Ciała z zapisów somatycznych pochodzących z traum i tzw. trudnych zdarzeń
 6. Uruchomienia przepływu energii w Ciele
 7. Poprawy jakości pracy układu hormonalnego
 8. Poczucie głębokiego relaksu, dobrostanu podczas gdy Ciało się regeneruje
 9. Działa na rzecz całości Istnienia – zarówno na planie fizycznym i emocjonalnym
 10. Likwiduje wszelkie bóle – pracując na planie fizycznym i na poziomie świadomości dzięki czemu programy bólu usuwane są na dłużej , „kompleksowo”, często na zawsze wraz z ich przyczyną
 11. Może być pomocna w przypadku migren, napięć nerwowo-emocjonalnych
 12. Pozytywne rezultaty zaobserwowałam przy pracy z elementem Wody w Ciele – obrzękami , problemami z pęcherzem moczowym, nietrzymaniem moczu, problemem z kamieniami
 13. Prowadzi do zasilenia i wzmocnienia wewnętrznego autorytetu – poczucia własnej wartości
 14. Rozwiązuje / likwiduje przyczyny uzależnienia jak i na planie fizycznym pomaga Ciału w odstawieniu środków zmieniających świadomość
 15. Uczy kosmicznej mapy Ciała
 16. Wpływa na libido, podnosi jakość życia intymnego i radość łona poprzez likwidację blokad przepływu energii, uwolnienie Ciała z pamięci traum
 17. Na planie fizycznym prowadzi do uzdrowienia, na duchowych do spełnienia…
 18. „budzi” wewnętrzny Ogień – efekty odczuwalne są w zakresie seksualności jak i trawienia
 19. Może być pomocna w poszerzeniu skali głosu, poziomu / jakości oddychania. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu tzw. serii sesji – patrz poniżej

Seria zabiegów mikrokosmonautyki:

Seria obejmuje prace na wybranych wielu mikrokosmosach – stopy, twarz, kręgosłup oraz opiekę energetyczną i terapeutyczna pomiędzy zabiegami

Seria sesji MIKROKOSMONAUTYKI której bazą jest refleksologia poszerzona o medycynę żywiołów oraz pracę somatyczną zwykle wykonywana jest w serii od 5 do 12 sesji. Mają one na celu systematyczne uwalnianie tkanek Ciała z pamięci komórkowej oraz pobudzenia Ciała do samoregeneracji, usprawnienie funkcjonowania organizmu – wg INTENCJI klienta – to jest bardzo istotne w metodzie.  Każde spotkanie z Ciałem to ceremonia uważności i uczta dla zmysłów. Każda kolejna sesja  – jest logiczną konsekwencją wcześniej wykonanej pracy i osiągniętych efektów. Sesje krok po kroku, warstwa po warstwie, opracowany jeden mikrokosmos Ciała po drugim, budują końcowy efekt serii. Struktura serii zabiegów pozwala terapeucie w logiczny sposób rozłożyć pracę i zaplanować strategię całej terapii. Mając komfort pracy nad klientem przez dłużej niż jeden, czy dwa zabiegi, mogę optymalnie zaplanować i wykowynać swoją pracę, mając jednocześnie czas i możliwość dostosowania terapii do indywidualnych potrzeb, w tym „kontrolować” osiągane stopniowo zmiany w Ciele klienta.

Strategia pojedynczej sesji i całej serii jest tak dobrana, aby zrównoważyć ułożenie segmentów Ciała. Każda sesja zajmuje się specyficznym mikrokosmosem, mając określone cele. Mimo, że seria sesji MIKROKOSMONAUTYKI jest skomponowana sekwencyjnie, mogę rozpoznając indywidualne potrzeby klientów, używając swego doświadczenia i wiedzy, zmienić przebieg serii.

Dobór technik i siła nacisku może się różnić w zależności od objętej strategii przebiegu serii i od właściwości tkanki danego klienta. 

Gdy tkanka zostaje uwolniona klient może doświadczać wachlarza odczuć, od ciepłych i miłych aż po nieprzyjemne. 
Czasami, gdy tkanka zostaje uwolniona i zrównoważona, pacjenci doświadczają wyzwolenia emocji, wspomnień czy przeżyć, które były niejako zapisane w strukturach Ciała

Zakup Online