Żywioł wody

Człowiek rodzi się w wodzie - dosłownie i w przenosi . Po narodzinach zalewają nas nowe możliwości, a każdy z nas płynie własną ścieżką a raczej korytem ... Woda zatem to narodziny , początek , WIOSNA ale tez dzieciństwo , emocje ... Prawdę tą znajdziemy studiując dawne mity i legendy o stworzeniu świata od Afryki, poprzez Japonię aż po krainy Zjednoczone - w różnych wyznaniach, kulturach ... Wejdź w tą WIOSNĘ inaczej , zacznij nowy cykl Twojego życia, nadaj mu INTENCJĘ, zanurz się w jakościach WODY , teraz najłatwiej nawiążesz z nimi kontakt

Kolor: niebieski  

Kierunek: WSCHÓD

Instrument: gongi, dzwonki, cymbały

Dźwięki: szum, plusk, przypływ i odpływ

Pora roku: WIOSNA

Części świata: rzeki, oceany, morza, zbiorniki wodne 

Zmysł:  smak  

Części ciała:  brzuch 

Zwierzęta:  delfin, foka, syrena, wieloryb

Symbole świata natury: rzeki, morza, zbiorniki wodne

Zioła :  rumianek, cytryna, wodorosty, lotos, belladona

Minerały : srebro, miedź, ametyst, akwamaryn, turkus, turmalin, opal, jadeit, perła, szafir

Bóstwa i Przewodnicy: Afrodyta, Ganga, Izyda, Jurata, Miriam, Oszun

Znaki zodiaku: Rak, Ryby, Skorpion

(Woda jest symbolem duchowości, uczuć i emocji. Właśnie one odgrywają największą rolę w życiu tych znaków. Mają one zdecydowany pociąg do romantyczności, bywają marzycielami. Są one też bardzo wrażliwe i podatne na zranienie, jednak jeśli ktoś nadszarpnie ich zaufanie, raczej nigdy tego nie zapomną. Często interesują się sztuką w różnych formach: malarstwem, muzyką, pracami ręcznymi i wszystkim, co pozwala im wyrażać siebie)

Przysłowia i mądrości ludowe:

Cicha woda brzegi rwie;  im bliżej źródła tym woda jaśniejsza;  przepadł jak kamień w wodę;  strzeż się psa milczącego i spokojnej wody; czuć się jak ryba w wodzie; Jakie źródło, taka woda ; nie pchaj rzeki, sama popłynie ; nie wejdziesz 2 razy do tej samej rzeki; zimna woda zdrowia doda ; daleka woda ognia nie gasi

Woda symbolizuje: emocje, uczucia, miłość, marzenia, pragnienia, rodzinę, sny, wrażliwość, czułość, życie, harmonię, troskę, pomoc, komfort, przyjemności, poczucie jedności, zrozumienie, intensywność, zależność, uległość, płodność, obfitość, radość, smutek, łzy , rozpacz, nostalgię, iluzję, dzieciństwo, romans, ciążę, rodziców, dziadków, rodzeństwo, sympatię, płyny organiczne, limfę, hormony, cykl menstruacyjny, karmienie piersią, naczynia, rosę, deszcz, mgłę, chrzest, przeczucie, relacje…

Woda pokrywa ponad ⅔ powierzchni Ziemi. 97% wody stanowią morza i oceany, 2% występuje w postaci lodowców i lądolodów, a niecały 1% to woda w rzekach, jeziorach, stawach, strumieniach i wodach podziemnych. Ciało ludzkie składa się aż w 90% z wody. Woda jest nie tylko darem życia dla człowieka, ale często również jest dla nas zagrożeniem. Reguluje temperaturę naszego Ciała, nawilża oczy, usta, smaruje stawy, chroni narządy i tkanki. Pomaga rozpuszczać minerały i składniki odżywcze aby były dostępne dla organizmu – przenosi je oraz wszelkie informację do komórek Ciała.

Woda – jako żywioł, stanowi zasadę ruchu i zmiany. Jest symbolem odrodzenia, nowego życia. Kojarzy się oczywiście z morzami, rzekami, jeziorami, z deszczem ale i śniegiem, łzami, z krwią, limfą. Jest ściśle związana z księżycem – który ma wpływ  na kobiece cykle miesiączkowe tak samo jak na przypływy i odpływy oceanów.  Obdarza uczuciowością, czułością, wrażliwością, intuicją – dzięki temu żywiołowi jesteśmy zdolni do przebaczenia, współczucia, empatii. Wg filozofii tybatańskiej symbolizuje otwartość i przezwyciężanie zazdrości. Chińczycy łączą energię Wody z energią pieniędzy i dobrobytem.

Gdy masz zrównoważony ŻYWIOŁ Wody w sobie czujesz spokój, ukojenie, głębię, harmonię, zaufanie, płynność, umiejętność płynięcia z nurtem życia, przystosowania się do tego, co nam przynosi . Masz poczucie, że życie płynie we właściwym tempie, właściwym nurtem. Akceptujesz wszystko i wszystkich – cieszysz się z tego co masz.

NADMIAR żywiołu WODY w Tobie będzie charakteryzował się tym, że będziesz mieć zbyt wiele wrażeń, EMOCJI a dobre samopoczucie którego doznajesz pod ich wpływem spowoduje , że zaczyniesz zaniedbywać obowiązki, zatracać się w przyjemnościach . Mówi się , ze ktoś  popłynął … Nie masz ochoty zajmować się problemami, trudnościami – co grozi u trata cennych dóbr lub cennych relacji.

NIEDOBÓR żywiołu WODY w Tobie oznacza brak RADOŚCI  w kontaktach międzyludzkich , nie czerpanie przyjemności z życia. Kiedy brakuje nam żywiołu wody, trudniej się zrelaksować, wyciszyć, czujemy ciągłe napięcie. Albo pustkę emocjonalną, zaborczość. Brak wody to również nadmierny dystans, chłód emocjonalny, tzw. suche obejście. Na poziomie fizycznym odwodnienie prowadzi do znacznego osłabienia organizmu.

W jaki sposób możemy czerpać energię z tego żywiołu?

Oto kilka popularnych technik:

 • zwolnij tempo życia
 • pójdź nad morze, jezioro, rzekę
 • zanurzyć rękę w wodzie
 • pochodź po rosie
 • wybierz się na spacer w deszczu albo we mgle
 • weź kąpiel albo prysznic,  połączone – może połączone z wizualizacją oczyszczenia ze wszystkiego, co już nie służy
 • napij się wody, dużo wody
 • zrób coś inaczej , zmień coś
 • rozpocznij jakieś przedsięwzięcie
 • skontaktuj się ze swoim tzw. „wew. dzieckiem”
 • połącz się ze zwierzętami, istotami zamieszkującymi wody
 • skontaktuj się ze swoją miesiączką , wodami wewnętrznymi
 • ugotuj zupę

Bardzo ważnym aspektem jest świadomość, że Woda jest nie tylko życiowym surowcem dla roślin i zwierząt – lecz nosi w sobie informację i energię – dzięki jej krystalicznej strukturze (kryształy i woda są zawsze splecione)   Nie sposób nie wspomnieć tu o pracach  dr Masaru Emoto, które potwierdziły, że nasze myśli, słowa i uczucia oddziaływują na molekuły wody – które są wszędzie…

Woda ma pamięć odwieczną – kosmiczną bo stamtąd pochodzi …